Ez bizony eldőlt

A levelezőlistánk a meccs előtt folyt némi polémia arról, hogy mi lesz a mai magyar negyeddöntő kimenetel, és nagyjából egyetértettünk abban, hogy szoros meccset várunk, volt, aki szerint győri, volt, aki szerint ferencvárosi győzelemmel, de mindentől függetlenül győri továbbjutást tippelt mindenki. Az elejében alaposan tévedtünk, a győri továbbjutásban nem. Olyannyira váratlanul ért mindenkit ez a mai eredmény, hogy meg kell mutatnunk az egyik tippjáték-kérdést, ami végül is kimaradt, annyira egyértelműnek tűnt rá a válasz:

A Fradi-ETO nyertese nyer-e legalább annyi góllal, amennyivel az ETO a múlt heti bajnokin verte a Fradit?
1,1x - nem
20,0x - igen

Igen, ennyire nem számítottunk arra, hogy itt mócsingozás lesz.

De mi is történt? Alapvetően Borsos Attila mondta ki a tutit a meccs után, és innen is szeretnék gratulálni neki, hogy végre egyszer valaki nem tolta fullba a kretént, és igenis kinyitotta a száját: egész egyszerűen a magyar játékosok fizikailag sokkal rosszabbul vannak felkészítve (nem, nem Ellingsen miatt, hanem ab ovo), mint a hollandok és a norvégok, és - ahogy meg az Index írta, és náluk sem láttam még ilyet, hogy tökéletesen normálisan sikerült egy kézilabdameccsről írniuk - ezzel a győriek tulajdonképpen nem csináltak mást, mint skandináv kézilabdát toltak: leszarjuk, hogy gólt kaptunk, feldobja a kapus a labdát középre, és amíg az ellenfél még ünnepel a gól miatt, addigra máris ott a válasz. Nem számoltam, de legalább a gólok fele született a vendégeknél ilyesmi helyzetből, ha idevesszük a gyors indításokat és a még nem rendezett védelmeket is, pláne a csere nélkül nem rendezetetteket. Szóval őszintén szólva eddig nem nagyon kedveltem Borsost, de most bizony nagy piros pontot szerzett nálam. Bizony.

Már a meccs első perceiben lehetett látni a két csapat közötti alapvető különbséget, amit egész végig (talán két 3-4 perces periódust leszámítva) tudtak is vinni a vendégek: míg a Fradi játékosai dekoncentráltak voltak, görcsösek, pontatlanok, bizonytalanok, addig a győrieken ebben a szezonban talán először látszott az, hogy mindenki, de kivétel nélkül mindenki 100%-ban ott van fejben. Ha az volt Elek terve a múlt heti győri zakóval, hogy némileg elaltatja a győrieket, akkor az bizony most rútul visszafelé sült el, mert nem hogy nem altatta el, hanem inkább felébresztette az alvó oroszlánt. Nem kizárt, hogy a győri koncentráltságot bizony erre alapozva rakta össze Ambros, el tudom képzelni, hogy egy héten keresztül ez volt a felkészítés alapja (hogy mi történt Dunaújvárosban, azt nem tudom, remélem, nem szándékos volt az az eredmény, ami mindenkinek jó volt, mert az nagyon kínos lenne). Viszont ebben a mai formájában bizony azt kell mondani, hogy az ETO bejelentkezett a BL-győzelemre, kérdés, hogy tudják-e ezt tartani, de ha tudják, akkor ez nem kétséges. Ez a mai ETO még az is elbírta, hogy Sulland is a pályán volt végig támadásban, szezon eleje óta nem értjük, mit keres Győrben, ez most csak erősödött. Se átlövésből, se ziccerből nem tudott gólt lőni (talán 0/5-tel zárt), teljes egy perc kellett neki az első eladott labdájáig, teljesen érthetetlen és értelmetlen pályán tartani. Rendben, a heteseket belövi, de egyrészt heteskre tartani egy norvégot luxus (oké, szezon végén távozik), másrészt meg ha a heteseket akarom lövetni vele, akkor pont elég csak arra becserélni. Na de vissza a meccshez.

Az első félidő közepe táján a Fradi időkérés után kicsit zárkózott, fel is jöttek egyre, de utána ismét visszaállt a mai meccsre vonatkozó rend. Ha nem lett volna az utolsó néhány percben megint egy kisebb győri rövidzárlat (már ha egy 3:0-s ferencvárosi periódusra ezt egyáltalán ráhúzhatjuk), már ott kiszámolták volna a Fradit, de végül is "csak" öt volt közte. Itt kell megemlítenem a meccs jelenetét, Hársfalvi gólját, tessék csak megnézni, valamikor a félidő közepe táján volt, elképesztő jó csuklója van, gyönyörűen ejtette be a hosszú felsőbe. Respect!

Félidőben az egyetlen kérdésünk az volt, hogy a hazaiak vajon tudják-e azt a peridóust újra a pályára tenni vagy nem, de hamar megkaptuk a választ: közelítőleg sem. Akármit próbált meg Elek, nem működött, pedig volt ám minden, Cifra és Szekerczés támadásban, Tomasevics, de egyszerűen a győri hármasok akkorát kézilabdáztak, hogy a hazai beálló, akárki volt az, akár le is ülhetett volna. Nem hogy nulla gólt dobtak onnan, de talán a 60 perc alatt egyetlen kapura lövés volt beállóból. Sajnos úgy tűnik, hogy a Fradi eddigi szereplése erősen köszönhető volt annak, amit szintén már sokszor elmondtunk, gyenge volt a négyes csoportjuk is, és utána a hatosuk is. Ezt azért igazolja az is, hogy az eddigi három meccset a II. csoportosok nyerték, és bár a Rosztov még mindig továbbjutás-esélyes, ott mégis csak a csoportgyőztes vs. csoportnegyek párharcról csevegünk. És miközben ezt írom, a Vardar épp 8:1-re megy a Larvik ellen.

Nincs értelme nekiállni sorolni, hogy kit lehet kiemelni hazai, illetve vendégoldalon, mert a hazaiaknál csak erőlködve lehetne találni valakit, a vendégeknél Sullandot kivéve mindenki kiemelhető, és hozta, amiért pályára küldték.

Valószínűleg a két meccs, -24 ferencvárosi szempontból egyben a bajnokságot is eldöntötte. Innen szerintem nem lehet felállni.