Egy sima, egy... másik simább

Valóban úgy két percig tartott, amíg kérdéses volt, hogy mi lesz ma. Az első két ferencvárosi támadásnál a győri védőfal még mintha aludt volna, de aztán ennyi volt a lazaság, a következő 20 percben három gólt kaptak összesen. Az ellenkező oldalon viszont Misi az első három támadásban volt balszélső, ballövő, jobblövő, és milyen érdekes volt látni, hogy a 4. percben keveredett először jobblövőbe, és máris több gólt lőtt onnan, mint Sulland az egész első meccsen összesen. Kábé ennyi megjegyeznivaló van az első félidőről, meg még talán az, hogy egy-egy frusztrációból származó szabálytalanság nagyon nem tetszett, főleg Kovacsiczé Kovacsics ellen. Mielőtt bárki megkövezne, igen, pontosan ennyire érthetetlen és értelmetlen volt Broch második félidei szabálytalansága Zácsik ellen. Az ilyenekre nagyon haragszom, teljesen fölösleges és értelmetlen, és még akkor is nettó bunkóság, ha szoros egy meccs, a main viszont fokozottan érvényes volt ez.

Az első félidő jelenetét mindenki nézze meg, aki nem látta, Heidi röplabdás gólja ugyanis jól jellemezte a "nekünk minden bejön, nekik semmi" helyzeteket, vagyis ahogy Misi is mondta a meccs után, az ETO abból is gólt lőtt, ami nem ment kapura. Ehhez azért adalékként hozzátesszük, hogy a 19. percben, az első elrontott győri lövésnél kitettek egy statisztikát (ekkor 18:5 volt az eredmény), miszerint az ETO 21-szer lőtt kapura addig (19 perc alatt!), ebből 20 (!) kaput talált, és nem volt nehéz kiszámolni, hogy ebből 18 lett gól, vagyis 10%-on jártak a Fradi kapusai. Ezen még a félidő végéig rontottak is 8%-ra, míg Kari 44%-on védett.

A második félidőben szintén úgy két percig tartott, amíg felvillant, hogy talán tízen belülre jön a Fradi, ez is leginkább Kiss Évának volt köszönhető, aki például az első ferencvárosi lövésnek csúnyán mellényúlt. Nem véletlen, hogy Ambros nem számít rá, teljesen világosan látszik, hogy ő csak azokat a lövéseket fogja, amiket beledobnak, amikor lépni vagy nyúlni, ne adj isten mozdulni is kell a labda felé, akkor esélytelen. Megmondtuk szezon elején, nem győri szintű kapus, úgy tűnik, hogy most már nem csak én látom így, de a szakmai stáb is. És ő a válogatott első számú kapusa, elkeserítő.

Ha az első félidőről nem volt mit mondani, a másodikról még kevésbé. Ahogy teltek a percek, úgy lett egyre érdektelenebb a meccs, két pillanat volt, amit mégis ki lehet emelni, az egyik, amikor 19 lett a különbség, ekkor már mindenki a húszat várta, illetve Lakatos gólja, jobb nem belegondolni, hogy tulajdonképpen a válogatott gerincét adó védelemben masírozott be ilyen simán.

A Fradiból egyedül igazából Lukácsot lehet kiemelni, ő nálam már régóta az első számú jobbszellő lenne, de Elek valami miatt nagyon ragaszkodik a lassú, darabos, védekezni nem tudó, folyamatosan belépő vagy lelépő Kovacsiczhoz. Ma megmutatta Lukács, hogy hiba volt. A hazaiaknál megint annyi jó teljesítmény volt, hogy tök fölösleges listát írni. Most még Sulland is jól játszott, bár plusz 25-nél beszállni már nem olyan nagy teher, ugye.

Egyetlen dologgal nem tudok még mit kezdeni, Elek nyilatkozataival. Most komolyan, a három ETO-Fradi után még ott tart, hogy nincs ekkora különbség a két csapat között? Egész konkrétan a második után, vagyis a dabasi zakó után mondta ezt így szó szerint, majd a mai után olyasmit, hogy a különbséget túlzónak tartja. Kérdezem nagy tisztelettel, hogy mire alapozza, hogy nincs ennyi a két csapat között? Három meccsen kaptak 100 fölötti gólt, vastagon 70 alatt dobtak, -41-es gólkülönbséget csináltak. Mivel mérjük a valós különbséget csapatok között, ha nem a pályán elért eredményekkel?

Az ETO tehát ismét leckét adott a Fradinak, de hogy ez a teljesítmény a Final4-ban mire lesz elég, az igencsak kérdéses. Női mezőnyben akármire elég lehet, meg annak az ellenkezőjére is. A Fradiról meg annyit, hogy persze lehet azzal jönni, hogy micsoda fantasztikus szezont futottak, de mielőtt ezt mindenki elkezdi szajkózni, nézze meg, hogy az I. csoportból az eddig lejátszott hat meccsen eddig nem hogy továbbjutó-esélyes ne lenne, de hatból hatot veszítettek a csapatok (ne tessék megcsalatódni a rosztovi eredmény alapján, ott a 35. percben már 12:19 volt, és csak a végére lett egyáltalán szoros a meccs, akkor, amikor már hármat kellett volna hoznia úgy két perc alatt a hazaiaknak). Vagyis egyrészt beárazódott az a csoport, másrészt remélem, Bécsben most erőst folyik a brainstorming, hogy ezt elkerüljék jövőre, nem kicsit lesz magyarázhatatlan a balfasz kiemelési rendszerük, ha a F4 minden tagja az egyik csoportból érkezik. És az I. csoport harmadik helyezettje -30-as gólkülönbséggel esik ki.

Ha komolyan akarják venni a sportágat, akkor ez ellen sürgősen tesznek. Ajánlom például Faragó Tonó szavait, semmi mást nem kell tenni, csak a vízilabda helyére (női) kézilabdát írni.